Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA W WOZOWNI

Zdjęcie ilustracyjne

Pracownicy naukowo-dydaktyczni Katedry Architektury Wnętrz i Rzeźby oraz artyści zrzeszeni w  Stowarzyszeniu Artystycznym "Otwarte” zapraszają na wernisaż wystawy Co mimo wszystko budzi Twoją nadzieję ?, który odbędzie się 2 lipca w godz. od 11.00 do 18.00 w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu.

Czas trwania wystawy: 2.07.2021- 29.08.2021

 

 

Do udziału w wystawie zaproszono 65  artystów reprezentujących różne postawy i konwencje artystyczne, różne pokolenia, różne środowiska twórcze w Polsce, między innymi z Gdańska, Poznania, Szczecina, Warszawy, Krakowa, Zakopanego, Łodzi, Torunia,  Wrocławia, Lublina. Przed artystami postawiono zadanie wyrażone w tytule wystawy.  Organizatorzy wprowadzili ograniczenie wielkości prac do wskazanego wymiaru. Miało to na celu podkreślenie demokratycznego charakteru wystawy i stało się rodzajem wyzwania artystycznego. Na wystawie będą zaprezentowane grafiki, obrazy, małe formy rzeźbiarskie i inne rodzaje obiektów artystycznych. Wystawa została objęta honorowym patronatem Pani Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych - dr hab. Joanny Kucharzewskiej, prof. UMK.

W świecie naznaczonym przez pandemię wzięcie udziału we wspólnej inicjatywie wydaje się najskuteczniejszym sposobem na wzbudzenie nadziei pomimo wszystko i na przekór wszystkiemu, co jej przeczy. Organizatorom zależy, aby ta wspólna inicjatywa wyrażała nadzieję, szczególnie w sposób towarzyszący nadziejom innych ludzi. Przekonani są również, że siła twórcza pozwoli wskazać na elementy współczesności, w których zasadnie można pokładać nadzieję na wartościowe i dobre życie poszczególnego człowieka, jak i społeczności.  W czasach, w których coraz trudniej wypracować receptę na powrót do  pozbawionych obaw relacji międzyludzkich pozostaje pokładać nadzieję w intuicji i żywiołowości sztuki.

                                                                                                                            Katarzyna Adaszewska - kuratorka wystawy

 

 

 

pozostałe wiadomości