Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

AGATA DWORZAK-SUBOCZ - I NAGRODA W MINIPRINT KAZANLAK 2021

Zdjęcie ilustracyjne

Miło nam poinformować, że nasza wykładowczyni – dr hab. Agata Dworzak-Subocz, prof. UMK z Pracowni Serigrafii, Katedry Grafiki otrzymała I Nagrodę w międzynarodowym konkursie The 9 International Contemporary Miniprint of Kazanlak 2021, w Bułgarii, w kategorii: grafika cyfrowa i eksperymentalna.

Oficjalne otwarcie Międzynarodowego 9 Miniprintu Kazanlak 2021 odbyło się w Art Gallery Kazanlak w Bułgarii. W tym roku wystawa została otwarta w czerwcu podczas kulturalnych obchodów Kazanlak Rose Festival, w regionie słynącym z produkcji olejku różanego, podczas obchodów święta Doliny Królów Trackich.
The 9 International Contemporary Miniprint of Kazanlak 2021 prezentuje międzynarodowy przegląd tradycyjnej i eksperymentalnej grafiki artystycznej.
Pomimo ogólnoświatowych pandemicznych zawirowań, wybór laureatów 9. edycji był niezwykle trudny i dotyczył ponad 450 prac autorstwa 150 artystów z 35 krajów na całym świecie!
Prace graficzne na wystawę pokonkursową wybierało międzynarodowe jury w składzie: Erica Mummery (Kanada), Christiaana Diedericksa (RPA) i Petera Boyadjieff, dyrektor Miniprint Kazanlak (Bułgaria).
 
http://www.miniprintkazanlak.org/

pozostałe wiadomości