Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

"DZIECINNIE PROSTE" - WYSTAWA KATARZYNY ADASZEWSKIEJ

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy na wystawę indywidualną dr hab. Katarzyny Adaszewskiej, prof. UMK „DZIECINNIE PROSTE". Wystawę można oglądać stacjonarnie w BWA Sieradz do 27.06.2021 r.

Zwiedzanie wystawy odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 (w soboty i niedziele nieczynne).

___

Katarzyna Adaszewska: DZIECINNIE PROSTE
Miejsce: BWA Sieradz, ul. Kościuszki 3, Sieradz
Czas trwania wystawy: 02.06-27.06.2021
Wernisaż: 02.06.2021 godz. 18.00

Więcej o wystawie słowami autorki:
 
Projekt wystawienniczy, który zatytułowałam "Dziecinnie proste" składa się z rzeźb, obiektów i instalacji odwołujących się do dziecięcej zabawy, skoncentrowanych na fenomenie dziecka, a szczególnie dziecka w kontekście jego naturalnego środowiska jakim jest zabawa. W moich cyklach prac o dziecku, materiałem rzeźbiarskim uczyniłam wizualność świata dziecięcych zabawek. Staram się za pomocą tego medium oddać sam fakt obecności dziecka obok rodziców i rodziców obok dziecka, ukazując świat wspólnej obecności.
Temat dzieciństwa i dziecka znajduje się od wielu lat w obszarze moich zainteresowań artystycznych. Koncepcje dzieciństwa, podobnie jak inne dziedziny życia, ewoluują wraz ze zmieniającą się na naszych oczach rzeczywistością. Dzieciństwo stało się przedmiotem badań dla wielu interdyscyplinarnych zespołów naukowych. Socjolodzy, pedagodzy, psychologowie, antropolodzy, ale również historycy i filozofowie, każdy ze swojej strony i wespół, próbują uchwycić fenomen dzieciństwa i dziecka. Tematem dzieciństwa zajmowali się i zajmują się również artyści. Moja wystawa to próba skonstruowania świata dziecka z perspektywy jego rodzica. Na perspektywę tę składa się także rekonstruowany przez dorosłego człowieka obraz jego własnego dzieciństwa. W ten sposób oba te żywioły nawzajem się przenikają i interpretują. 
                                                                                             Katarzyna Adaszewska

 

pozostałe wiadomości