Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

PRZYZNANY MEDAL IM. TYMONA NIESIOŁOWSKIEGO

Zdjęcie ilustracyjne

Z przyjemnością informujemy, że Medal im. Tymona Niesiołowskiego został przyznany mgr Małgorzacie Tekieniewskiej z Grafiki (specjalność Grafika projektowa) za dyplom "Melanż Ostateczny" przygotowany pod kierunkiem dr hab. Joanny Frydrychowicz-Janiak, prof. UMK. Medal ten, to honorowa nagroda przyznawana rokrocznie za najlepszy na Wydziale Sztuk Pięknych UMK dyplom artystyczny. GRATULUJEMY!

Dyplom "Melanż Ostateczny" składa się z serii plakatów muzycznych oraz projektów okładek płyt winylowych. Inspiracją do ich stworzenia było zainteresowanie autorki różnymi gatunkami muzyki elektronicznej. W swych realizacjach artystka w nieszablonowy sposób kreuje graficzny świat, oddający charakter wybranego gatunku muzyki. Kompozycje zbudowane z wielu płaszczyzn pełne są falujących wzorów oraz graficznych deseni. Wypełnienie płaszczyzny obrazu, bogata ornamentyka, intensywne kolory, pulsujące elementy, przywodzą na myśl projekty plakatów i okładek nurtu psychodelicznego - estetykę Moscoso, Edelmanna czy Sawki.

Od 11 maja do 6 czerwca 2021 r. dyplom można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki czasu" w Toruniu na wystawie DYPLOM 2020. Zapraszamy do zwiedzania stacjonarnego lub na stronę wystawy!

https://csw.torun.pl/

https://dyplomy-wsp.umk.pl/

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.