Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

STUDENCKA WYSTAWA W GALERII FORUM

Zdjęcie ilustracyjne

13 kwietnia 2021 r. w galerii Forum odbył się wernisaż on-line wystawy „Odpływ”. Zapraszamy na stronę wystawy LINK, na której można zapoznać się z poszczególnymi realizacjami i ich opisami. Wystawę można też oglądać w Galerii Forum na ul. Sienkiewicza 30/32 w Toruniu.

 

"Odpływ” to wystawa, na którą składa się jedenaście studenckich animacji obrazujących problemy zagrażające przyszłości Ziemi. Krótkie animacje są artystyczną interpretacją zagadnień, które szerzej poruszone są na stronie internetowej stworzonej specjalnie na potrzeby wystawy. Główna część wystawy jest w wersji cyfrowej opublikowana w przestrzeni internetu, co jest spowodowane przede wszystkim sytuacją epidemiologiczną, ale jest również szansą na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Twórcami wystawy są studentki i studenci czwartego roku kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna. Animacje powstały podczas zajęć prowadzonych przez dra Tomasza Wlaźlaka w Katedrze Intermediów i pod jego artystyczną opieką. W wystawie biorą udział: Alicja Krajewska, Joanna Fujarska, Magdalena Mazur, Karolina Sobczyk, Justyna Bogucka, Natalia Lewandowska, Kinga Kaczewiak, Anastasiia Utkina, Rafał Nguyen Khac, Bohdan Klimchuk, Robert Rychlicki.

pozostałe wiadomości