Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

PIOTR GOJOWY. WIDEO-RELACJA Z WYSTAWY "MATERIA PRIMA"

Zdjęcie ilustracyjne

Katedra Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych, serdecznie zaprasza na wystawę indywidualną profesora Piotra Gojowego, wykładowcy w Pracowni Litografii. Wernisaż wystawy odbył się 1 kwietnia 2021 r. o godz. 19.00 w Galerii Wspólnej przy ul. Batorego 1/3 w Bydgoszczy - w formie on-line na facebooku Galerii. Poniżej wideo-relacja z otwarcia wystawy. Z Piotrem Gojowym rozmawia Justyna Gongała-Wyzujak.

 

 

 

 
Prof. Piotr Gojowy urodził się w 1959 roku w Bydgoszczy. Absolwent bydgoskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. W latach 1980-1985 studiował grafikę warsztatową na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1985 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem z zakresu grafiki warsztatowej (druk wklęsły) w pracowni prof. Marii Pokorskiej. Od 1985 r. pracuje w Katedrze Grafiki na tejże uczelni, gdzie zorganizował i prowadzi pracownię litografii. W latach 1990-1996 był prodziekanem Wydziału Sztuk Pięknych. Od 2010 jest profesorem sztuk plastycznych. Odbył staże artystyczne: na uniwersytecie w Greifswaldzie (1989) oraz dwukrotnie (1985, 1988) u prof. prof. Włodzimierza Kunza i Romana Żygulskiego w pracowni litografii na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie.
 
Zajmuje się litografią, wklęsłodrukiem, monotypią. Od wielu lat z sukcesami uprawia małą formę graficzną. Ważną rolę w jego twórczości odgrywa ekslibris, ilustracja książkowa oraz realizacje z zakresu liternictwa. W sposób szczególny interesuje się materią i właściwościami papieru stosowanego w druku. Jego prace były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych konkursach w wystawach. Miał 29 ekspozycji indywidualnych oraz brał udział w ponad 350 wystawach zbiorowych, w większości o zasięgu międzynarodowym. Jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów plastycznych.

pozostałe wiadomości