Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA XII EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU MEDALIERSKIEGO, MUZEUM OYAMA TOWN, JAPONIA

Zdjęcie ilustracyjne

W Muzeum Oyama Town w Japonii odbywa się wystawa XII edycji Międzynarodowego Projektu Medalierskiego. Tegorocznym tematem jest „Przyszłość natury”. Zaproszenie do udziału w projekcie kierowane jest do uczelni plastycznych na całym świecie, w których sztuka medalierska znajduje się w programie kształcenia. W tegorocznej edycji wzięło udział 12 uniwersytetów i akademii z 11 krajów: Bułgarii, Chorwacji, Węgier, Japonii, Hiszpanii, Meksyku, Litwy, Łotwy, Portugalii, Polski, USA (w sumie 126 uczestników).

Tegoroczni uczestnicy projektu z Wydziału Sztuk Pięknych UMK to:

Alicja Majewska, Katarzyna Adaszewska, Krzysztof Mazur, Andrzej Borcz, Grzegorz Maślewski, Sebastian Mikołajczak, Maciej Wierzbicki, Stanisław Kośmiński, Paweł Otwinowski, Emilia Wiśniewska, Maria Kamińska, Milena Jabłońska, Agnieszka Tolarczyk, Julia Jesionkiewicz.

Przedsięwzięcie realizowane jest na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Katedrze Architektury Wnętrz i Rzeźby, koordynatorem projektu jest dr Sebastian Mikołajczak. Komisarzem wystawy w Oyama Town w Japonii jest prof. Shinji Miyasaka (Faculty of Art and Design of the University of Tsukuba, Japan).

Link do wystawy:

https://www.geijutsu.tsukuba.ac.jp/art-medal/展覧会情報/

Link do projektu:

http://www.rzezba.umk.pl/?future-for-nature-international-medallic-project-2020,469

 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.