Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

„CZAS UCIEKA, WIECZNOŚĆ CZEKA. MEDALIERSKIE ROZMOWY Z JANEM PAWŁEM II”

Zdjęcie ilustracyjne

„Czas ucieka, wieczność czeka” to kolejna odsłona realizowanego od 2013 roku projektu artystycznego MEDALIERSKIE ROZMOWY Z JANEM PAWŁEM II. W tegorocznej edycji projektu nagrodzeni i wyróżnieni zostali pracownicy Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Nagrody otrzymali Katarzyna Adaszewska i Sebastian Mikołajczak, natomiast wyróżnienia: Andrzej Borcz, Stanisław Kośmiński, Maciej Wierzbicki, Krzysztof Mazur, Paweł Otwinowski.

 

Co dwa lata do udziału w tej inicjatywie zapraszani są profesjonalni twórcy, reprezentujący współczesne medalierstwo, którzy w formie szczególnej „rozmowy” podejmują próbę przekazania nauczania i dziedzictwa Jana Pawła II. Myślą przewodnią dla ich twórczości stają się wypowiedzi Papieża Polaka, związane z tematem danej edycji.

Zgodnie z zamysłem autora i kuratora projektu, Bernarda Marka Adamowicza, inspiracją dla artystów z Polski i zagranicy uczestniczących w tegorocznej – szczególnej, bo prezentowanej w roku setnej rocznicy urodzin Ojca Świętego – odsłonie tego wydarzenia, stały się często podejmowane przez Papieża Polaka rozważania o czasie i wieczności. Jak do tej pory kolekcja została zaprezentowana w Częstochowie, Warszawie, Poznaniu, a od 21 października w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie.

Link do wystawy:

https://archimuzeum.pl/czas-ucieka-wiecznosc-czeka-medalierskie-rozmowy-z-janem-pawlem-ii/

 

pozostałe wiadomości