Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

JAKUB JASZEWSKI – Honorowy Medal na 17 Triennale Małe Formy Grafiki Łódź 2020

Zdjęcie ilustracyjne

 

Jednym z nagrodzonych Honorowym Medalem w tegorocznej, 17 edycji Małych Form Grafiki jest dr Jakub Jaszewski, asystent w Katedrze Grafiki. Nagrodzone prace pochodzą z cyklu [MIKRO CYBER] składającego się z 30 małych form graficznych. Kolorowe, oscylujące wokół abstrakcji kompozycje poruszają temat pauperyzacji elektroniki i stylistycznie nawiązują do lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

 

 

 

Międzynarodowe triennale Małe Formy Grafiki, organizowane przez Miejską Galerię Sztuki w Łodzi, to jedno z najważniejszych, obok Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, wydarzeń poświęconych grafice artystycznej w kraju, a także doceniane na arenie międzynarodowej, czego dowodem jest jego niesłabnąca popularność. Triennale MFG ma bogatą historię sięgającą końca lat 70. ubiegłego wieku, kiedy to miała miejsce pierwsza edycja konkursu. Do konkursowej tradycji należy między innymi formuła przyznawania przez jury 10 równorzędnych Medali Honorowych (zamiast nagród 1, 2 i 3 stopnia), oraz organizowanie pokonkursowej aukcji miniatur graficznych.

Impreza główna odbywa się w przepięknej secesyjnej willi Leopolda Kindermanna projektu Gustawa Landau-Gutentegera i dopełniają ją wystawy towarzyszące, na których można zobaczyć indywidualne pokazy prac laureatów poprzednich edycji czy zbiory Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi.

 

Film promocyjny:

https://www.youtube.com/watch?v=sMtmBuSt1c0

 

Strona Triennale:

https://www.mgslodz.pl/wystawy/-423.html

https://www.mgslodz.pl/aktualnosci/aukcja-miniatur-graficznych-681.html

https://www.mgslodz.pl/mfg/

 

Uroczystość otwarcia wystawy oraz wręczenia Medali odbędzie się bez udziału publiczności i będzie transmitowana na facebookowej stronie Triennale:

https://www.facebook.com/mgslodz

 

Zapraszamy!

 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.