Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

Jagoda Jaworska - Grafika - "to ja(goda)"

Zdjęcie ilustracyjne

9 października 2020 r., /piątek/, Galeria Dom Muz w Toruniu, ul. Podmurna 1/3, wernisaż o godz. 18:30. Wystawa czynna do 30 października 2020 r.

Wystawa indywidualna laureatki Nagrody Dydaktycznej Katedry Grafiki! Katedra Grafiki WSzP UMK w Toruniu, serdecznie zaprasza na Wystawę indywidualną Jagody Jaworskiej, tegorocznej laureatki Nagrody Dydaktycznej im. prof. Edmunda Piotrowicza za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2019/2020.

Jagoda Jaworska (ur. 24.06.1997 r.) jest studentką IV roku Kierunku Grafika/ specjalność Grafika Warsztatowa w Pracowni Wypukłodruku Katedry Grafiki WSZP UMK w Toruniu, prowadzonej przez prof. dr hab. Marka Basiula i dr hab. Michała Rygielskiego, prof. UMK. W swoich grafikach autorka w ekspresyjny i syntetyczny sposób opisuje rzeczywistość, która ją otacza, wykorzystując techniki druku wypukłego, płaskiego oraz wklęsłego. Otoczenie (konkretne sytuacje, rozmyślenia i wspomnienia), w tym kontekście, staje się tylko pretekstem do kontynuowania spójnej, acz nieco chaotycznej, historii kreowanej od samego początku studiów. Całość dotychczasowej twórczości można uznać za zaproszenie do intymnej, niczym pamiętnik, podróży młodego człowieka, formułującego własne opinie i szukającego swojego miejsca w świecie. Uczucia, towarzyszące tym newralgicznym momentom kreowania własnej tożsamości, to najczęściej poruszany temat Jej grafik.                                                                                                                           

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/335343064425551/
https://artus.torun.pl/wystawa-tojagoda/

http://www.grafika.umk.pl/

https://www.facebook.com/grafikaumk/

pozostałe wiadomości