Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

SZCZECIN - TORUŃ

Zdjęcie ilustracyjne

Akademii Sztuki w Szczecinie - SZCZECIN – TORUŃ! Wernisaż wystawy 12 marca 2020 r., /czwartek/, o godz. 12:30, Galeria Katedry Grafiki, WSzP UMK w Toruniu, ul. Sienkiewicza 30/32. Wystawa czynna do 15.04.2020 r.

SZCZECIN – TORUŃ

Wystawa prac wykładowców i studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie zajmujących się grafiką artystyczną oraz fotografią. Akademia Sztuki w Szczecinie jest najmłodszą uczelnią artystyczną w Polsce, założoną w 2010 roku. Grafika artystyczna jest dziedziną funkcjonującą na uczelni od samego jej początku. Pierwotnie były to pracownie wypukłodruku i wklęsłodruku, z czasem w strukturach pojawiły się pracownie litografii, a w ostatnich latach serigrafii. Od roku 2019 pracownie funkcjonują w ramach Zakładu Grafiki Artystycznej. W oparciu o bogate tradycje, Zakład Grafiki Artystycznej kształci i dyplomuje w zakresie klasycznych technik graficznych:

wypukłodruk, wklęsłodruk, litografia, offset, serigrafia, druk cyfrowy nieustannie poszerzając swoją ofertę o wykorzystujące nowoczesne technologie pracownie multimedialne, intermedialne i interdyscyplinarne. Ważnym miejscem wspomagającym jest Centrum Przemysłów Kreatywnych – miejsce współpracy pomiędzy biznesem, sztuką i nauką pełne doskonale wyposażonych pracowni i laboratoriów m.in. Komputerowe Laboratorium Grafiki Bitowej i Wektorowej, Laboratorium Prototypowego Druku Cyfrowego.

Do udziału w wystawie pracowni Zakładu Grafiki Artystycznej zaproszono także Pracownię Fotografii i Obrazu Cyfrowego oraz Pracownię Grafiki Multimedialnej z Katedry Grafiki Interaktywnej.

(Dr Marta Dziomdziora)

projekt materiałów promocyjnych - mgr Oksana Budna - Kaczor /KG w Toruniu/

Więcej informacji:

http://www.grafika.umk.pl/

https://www.facebook.com/grafikaumk/

pozostałe wiadomości