Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

Nagroda Kulisiewicza dla mgr Oksany Budnej-Kaczor z Katedry Grafiki

Zdjęcie ilustracyjne

I Nagroda 27 Edycji konkursu organizowanego przez Fundację im. Tadeusza Kulisiewicza w Warszawie dla mgr Oksany Budnej-Kaczor z Katedry Grafiki WSzP UMK w Toruniu!
Gorąco Gratulujemy!
Do odbywającego się obecnie co roku konkursu prestiżowego konkursu wszystkie uczelnie artystyczne w Polsce typują młodych twórców, wyróżniających się w dziedzinie grafiki i rysunku.
Uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy laureatów „GRAFIKA 2019 / Nagrody Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza” odbędzie się 18.10.2019 r. o godz. 17.00 w Galerii im. Prof. Andrzeja Niekrasza, UAM Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Oksana Budna
W 2012 roku rozpoczęła studia na Wydziale Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Grafika. Od drugiego roku studiów wybrała jako specjalizację Grafikę Warsztatową - Pracownię Wklęsłodruku, prowadzoną przez prof. Bogumiłę Pręgowską i dr hab. Marka Zajko, prof. UMK. Dyplom artystyczny, pod kierunkiem dr hab. Marka Zajko, prof. UMK obroniła w 2017 roku z wyróżnieniem.
Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Grafiki/Pracownia Wklęsłodruku na Wydziale Sztuk Pięknym UMK w Toruniu, a także jest studentką III roku studiów doktoranckich na macierzystej uczelni. W dorobku artystycznym posiada cztery wystawy indywidualne, oraz udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Jest laureatką nagród i wyróżnień w konkursach graficznych.
 
Więcej o konkursie i nagrodzonych grafikach:

pozostałe wiadomości