Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

Idea-Pamięć-Kuba

Wystawa prof. Zdzisława Mackiewicza
w Galerii Domu Muz w Toruniu.

Wernisaż wystawy:
13.09.2019 r. / piątek/ godz. 18.00
Galeria Dom Muz
ul. Podmurna 1/3, Toruń

Praca składa się z 32 obrazów o wymiarach 70×100 cm. Każdy obraz składa się z 100 paskowych fragmentów zdjęć, jest ich więc 3200, są to fotografie rodzinnego albumu poświęconego mojemu synowi – Kubie. “Kuba I” (16 części) to obraz, który powstał w 2007 roku, natomiast “Kuba II” (16 części) w 2017 roku. Całość jest metaforą upływu czasu, odwołuje się do pamięci, określa liniowość czasu i przestrzeni. “Kuba I” jest teraz w wewnętrznej sferze jako czas odległy a “Kuba II” jest zewnętrznym bliższym czasem. Paskowe fragmenty fotografii użytych do opracowania tego obrazu zestawiane chaotycznie bez szacunku dla kolejności zacierają pamięć, prowokują do domysłu.

Zdzisław Mackiewicz – Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z grafiki w 1988r. Od 1991r., pracuje w Instytucie Artystycznym (Zakład Grafiki) na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu prowadząc zajęcia dydaktyczne z fotografii. Dr habilitowany sztuki w dziedzinie fotografii, prof. UMK. W zakładzie grafiki prowadzi pracownię dyplomującą Grafiki Multimedialnej. Zajmuje się fotografią, grafiką, projektowaniem graficznym. Zorganizował 35 wystaw indywidualnych, brał udział w 84 wystawach zbiorowych.

więcej informacji:                                                                                                                                                                                       https://www.facebook.com/grafikaumk/

http://www.grafika.umk.pl/

pozostałe wiadomości