Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10
zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Nauki o Sztuce

ZAPRASZAMY SŁUCHACZY DO UDZIAŁU ON-LINE W KONFERENCJI "RZEŹBA PLENEROWA..."

Zdjęcie ilustracyjne

Narodowy Instytut Dziedzictwa w partnerstwie z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki oraz Wydziałem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza wszystkich chętnych do wysłuchania wystąpień ogólnopolskiej Konferencji Naukowej RZEŹBA PLENEROWA w POLSCE – zjawisko artystyczne lat 60. i 70. XX wieku oraz problematyka ochrony.

Konferencja odbędzie się 15 listopada 2023 r. w godz. 9.00-19.00 w formie online, w języku polskim. Konferencja ma charakter bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja na stronie www TU.

Celem konferencji jest rozpoznanie i prezentacja zjawiska społeczno-artystycznego oraz zdefiniowanie potrzeb i możliwości ochrony rzeźb plenerowych. Zabytki to nie tylko budynki, to również pomniki i rzeźby. Ale kiedy rzeźba staje się pomnikiem? Wypełniają nasz krajobraz, ale jaką pełnią rolę i jak je chronić? Program konferencji do pobrania w formacie PDF. Więcej na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa TU.

W skład komitetu naukowego konferencji wchodzą między innymi pracownicy Wydziału Sztuk Pięknych - dr Aleksandra Gralińska-Grubecka i dr hab. Piotr Niemcewicz, prof. UMK. Konsultacje merytoryczne - prof. dr hab. Bogumiła J. Rouba.

Konferencja została objęta patronatem honorowym Generalnego Konserwatora Zabytków, Sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dr. Jarosława Sellina. Organizacja konferencji naukowej „Rzeźba plenerowa w Polsce – zjawisko artystyczne lat 60. i 70. XX wieku oraz problematyka ochrony” jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

pozostałe wiadomości