Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10
zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Nauki o Sztuce

DWA WYDZIAŁOWE STUDENCKIE KOŁA W KONKURSIE "STRUNA"

Zdjęcie ilustracyjne

Dwa studenckie Koła Naukowe z naszego Wydziału - Koło Naukowe Historyków Sztuki Średniowiecza oraz Koło Naukowe Muzealnictwa i Zabytkoznawstwa, zostały nominowane w kategorii "Projekt roku 2023" w ogólnopolskim konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego StRuNa. Gratulujemy!

To jedyne koła naukowe z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rywalizować będą z 24 innymi kołami z uczelni z całej Polski. Zespoły będą prezentować swoje projekty podczas Wielkiego Finału w auli głównej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37 w sobotę 18 listopada 2023 roku. Koło Naukowe Historyków Sztuki Średniowiecza przedstawi projekt "Praga regalis et imperialis. Średniowieczna stolica Przemyślidów i Luksemburgów", natomiast  Koło Naukowe Muzealnictwa i Zabytkoznawstwa projekt "Kunstkamera na tle drezdeńskich zabytków".

StRuNa to Ogólnopolski Program Promocji Studenckiego Ruchu Naukowego realizowany przez Fundację Pomocy Studentom pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. https://struna.edu.pl/#ostrunie

pozostałe wiadomości