Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10
zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Nauki o Sztuce

KURATORSKI PROJEKT J.W. SIENKIEWICZA NAGRODZONY PRZEZ PUBLICZNOŚĆ

Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęcia: http://wspolnotapolska.org.pl

Miło nam poinformować, że wystawa "Gry Antyczne" Michała Jackowskiego, której kuratorem jest prof. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz, po raz drugi została uhonorowana Nagrodą Publiczności na Nord Art 2023 - po zdobyciu nagrody Public Choice Award NordArt 2022. Gratulujemy artyście i kuratorowi!

"Gry Antyczne" ("Antique Games") stanowią próbę wizualnego opisu współczesnej kultury, zdominowanej przez konsumeryzm (czy konsumpcjonizm), powiązany z utylitarystycznym podejściem do świata i hedonistycznym materializmem, rodzącym w konsekwencji pełzający za nim nihilizm. Dzieła prezentowane na Nord Art 2023 wpisują się w postmodernistyczną grę/zabawę rzeźbiarza, bawiącego się formami antycznymi, jak i zaczerpniętymi ze światowej dwudziestowiecznej kultury popularnej. Są rodzajem zaklętego w artystyczną formę moralitetu – poprzez który artysta zadaje pytania o uniwersalne wartości i prawa.

Więcej o wystawie pisaliśmy TU.

Dodatkowe informacje dostępne są także na stronie Polonijnej Agencji Informacyjnej: http://pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?id=29477.

pozostałe wiadomości