Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10
zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Nauki o Sztuce

PROF. IRENA KOSSOWSKA W JURY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

Zdjęcie ilustracyjne
Praca plastyczna nagrodzona I miejscem autorstwa Igi Popławskiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

Prof. dr hab. Irena Dżurkowa-Kossowska przewodniczyła Komisji ds. Plastycznych jury konkursu pt. „Polskie serce pękło. Katyń 1940” ogłoszonego przez Marszałek Sejmu, Elżbietę Witek, a skierowanego do młodzieży szkół ponadpodstawowych i studentów wyższych uczelni. Konkursowi patronowali: Kancelaria Sejmu - Gabinet Marszałek Sejmu, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Konkurs został rozstrzygnięty w kwietniu 2023 r. Wyniki zostały ogłoszone przez p. Marszałek Sejmu, Elżbietę Witek, Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego oraz Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka podczas uroczystej gali, która odbyła się  w dniu 15 kwietnia 2023 r.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach: prace plastyczne – ilustracja do publikacji o Katyniu, poezja – tekst piosenki, tekst literacki i scenariusz lekcji o Katyniu. Pierwszą nagrodę za projekt ilustracji do publikacji o zbrodni katyńskiej uzyskała Iga Popławska, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach, drugą nagrodę otrzymał Miłosz Zimnicki, uczeń Państwowego Liceum Plastycznego w Łodzi, zaś trzecia nagroda przypadła Wiktorii Wypych, uczennicy Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie. Na konkurs nadesłano ponad 1600 prac plastycznych. 

Z informacjami na temat konkursu oraz filmem z gali finałowej, mozna się zapoznać na stronie: https://www.konkurskatynski.pl/czwarta-edycja.

pozostałe wiadomości