Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10
zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Nauki o Sztuce

"AUNC. ZABYTKOZNAWSTWO I KONSERWATORSTWO". NOWY NUMER I NABÓR TEKSTÓW DO KOLEJNEGO

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy do lektury 53. tomu "Acta Universitatis Nicolai Copernici. Zabytkoznawstwo i Konserwatorstwo" za rok 2022. Z artykułami najnowszego tomu można zapoznać się TU.

Zespół redakcyjny zaprasza do składania tekstów do kolejnego tomu. Termin nadsyłania zgłoszeń za pośrednictwem Akademickiej Platformy Czasopism upływa 30 kwietnia 2023 r. Przyjmowane są artykuły i artykuły recenzyjne w języku polskim i angielskim. Szczegółowe informacje oraz wytyczne dla autorów znajdują się TU.

"Acta Universitatis Nicolai Copernici. Zabytkoznawstwo i Konserwatorstwo" to interdyscyplinarne czasopismo, założone w 1966 roku na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, od przeszło 50 lat integruje analizy i metody nauk humanistycznych (nauki o sztuce, nauki o kulturze i religii), dyscypliny sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki oraz nauk ścisłych i przyrodniczych w zakresie badań i konserwacji-restauracji zabytków kultury materialnej, a także rozważania teoretyczne w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego oraz muzeologii. 

Dyscypliny wiodące, związane z jednostką wydającą tytuł: nauki o sztuce / sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. 

Punktacja ministerialna: 20.

Strona czasopisma w Akademickiej Platformie Czasopism: https://apcz.umk.pl/AUNC_ZiK/index.

pozostałe wiadomości