Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10
zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Nauki o Sztuce

NOWA POLSKO-UKRAIŃSKA KSIĄŻKA DLA DZIECI WYDANA PRZY WSPÓŁUDZIALE WYDZIAŁU

Zdjęcie ilustracyjne

Wydawnictwo Naukowe UMK kontynuuje wydawanie cyklu książek literackich adresowanych przede wszystkim do ukraińskich dzieci i młodzieży, będących dwujęzyczną edycją klasyki literatury polskiej. Książki pomagają zarówno w poznawaniu języka polskiego, jak i naszej kultury. Najnowszy tomik pt. "Twardowski. Твардовський" zawiera legendę o czarnoksiężniku Twardowskim i jego zmaganiach z diabłem oraz nieplanowanej podróży na Księżyc. Jest to najstarsza znana wersja utworu, napisana przez Kazimierza Władysława Wójcickiego, a zredagowana przez Marcina Lutomierskiego.

Tłumaczenie i adaptację w języku ukraińskim wykonała prof. Lubow Żwanko z Państwowego Uniwersytetu Biotechnologicznego w Charkowie, rezydentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w ramach programu "Polonista" Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Całość ilustracjami opatrzył dr Filip Pręgowski z Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Dochód ze sprzedaży książki jest przeznaczany na druk bezpłatnych egzemplarzy dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Książkę można zakupić na stronie Wydawnictwa:  https://wydawnictwo.umk.pl/pl/products/5803/twardowski.

pozostałe wiadomości