Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10
zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Nauki o Sztuce

9 XII 2021 - DYSKUSJA W MUZEUM POLIN "OBCY W SZTUCE"

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy 9 grudnia 2021 r. w godz. 18:00-19:30 do udziału w dyskusji "Nie odwracamy wzroku. OBCY W SZTUCE" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, którą poprowadzi pracowniczka naszego Wydziału - dr Magdalena Maciudzińska-Kamczycka.

Wychodząc od wystawy Wilhelma Sasnala #TakiPejzaż, który w swoich obrazach często porusza temat "obcego", rozmowa będzie się toczyła wokół tego, jak daleka jest rzeczywistość od  stereotypów na temat kolorowej, kultywującej wolność kultury Romów oraz w jaki sposób Europejczycy postrzegają sztukę afrykańską. W rozmowie wezmą udział Monika Weychert, znawczyni sztuki romskiej oraz Małgorzata Baka, ekspertka z zakresu kolekcjonerstwa afrykanistycznego.

Wydarzenie będzie odbywało się w FORMIE HYBRYDOWEJ – #online i stacjonarnie. Transmisja ONLINE na Facebooku Muzeum POLIN. Udział STACJONARNY w audytorium Muzeum POLIN (wstęp za pobraniem bezpłatnego biletu: https://bit.ly/obcy-w-sztuce-bilety lub w kasach muzeum).

Więcej: https://www.facebook.com/events/611199343406135/

Magdalena Maciudzińska-Kamczycka – pracuje w Katedrze Historii Sztuki XX wieku w Europie Środkowej i na Emigracji na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Studia magisterskie i doktoranckie ukończyła  w Instytucie Historii Sztuki UAM w Poznaniu. Zajmuje się głównie reprezentacją judaizmu w sztuce antycznej oraz feminizmem i sztuką kobiet. Autorka monografii „Żydzi i judaizm w zwierciadle sztuki antycznej”, współredaktorka dwóch tomów "(Nie)chciana tożsamość".

pozostałe wiadomości