Kontaktul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń

Galeria S. zaprasza

obrazek:

Galeria S, Zakładu Plastyki Intermedialnej (Mickiewicza 121) to miejsce, w którym od 8 do 30 czerwca można zobaczyć dzieła  Miriam Hilker / Nowe horyzonty. Kuratorką wystawy jest dr Dorota Chilińska

Wystawa getyńskiej artystki Miriam Hilker zorganizowano w ramach współpracy Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Toruniu
z Galerią ART SUPPLEMENT z Getyngi oraz Wydziałem Sztuk Pięknych UMK.

Miriam Hilker to absolwentka studiów na kierunku komunikacja wizualna w Wyższej Szkole Projektowania w Offenbach am Main; od 2014 prowadzi z Janem Jackiem Sobeckim Galerię „Art Supplement” w Getyndze; swoje prace wystawiała m.in. w Offenbach, Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Lipsku, Hanowerze, Getyndze i Toruniu.

Wystawa zatytułowana „Nowe Horyzonty” prezentuje serię pejzaży, namalowanych bądź narysowanych za pomocą punktów i pikseli. W ten sposób artystka nawiązuje do współczesnego świata i coraz bardziej w nim dominujących nowoczesnych technologii.

Tytuł zaprezentowanej podczas Jubileuszu wystawy ma dla artystki dodatkowo znaczenie symboliczne. Ma on nawiązywać do zapoczątkowanej właśnie współpracy kulturalnej getyńskiej Galerii „Art Supplement” z Towarzystwem Polsko-Niemieckim w Toruniu.

pozostałe wiadomości