KOLEJNE NAGRODY DLA ABSOLWENTEK

Zostały przyznane nagrody za najlepszy dyplom z 2020 r. z kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki na uczelniach ASP Kraków, UMK Toruń, ASP Warszawa, ASP Wrocław.

Pierwsze miejsce zdobyła absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK – mgr Zuzanna Jarmulska, za pracę konserwatorsko-artystyczną: „XVII-wieczny Krucyfiks z ołtarza epitafijnego Jana Zawadzkiego z kościoła św. Wawrzyńca w Ryńsku”, przygotowaną pod kierunkiem dr hab. Piotra Niemcewicza, prof. UMK oraz mgr Katarzyny Polak z Katedry Konserwacji-Restauracji Architektury i Rzeźby

Wyróżniono także 4 prace, w tym dyplom konserwatorsko-artystyczny mgr Izabeli Klawińskiej „Tablica relikwiarzowa A 427 z opactwa ss. Benedyktynek Lwowskich w Krzeszowie z XVIII w.” wykonany pod kierunkiem prof. dr hab. Elżbiety Jabłońskiej z Katedry Konserwacji-Restauracji Papieru i Skóry.

Wyniki konkursu ogłoszone zostały na głównej stronie internetowej ASP we Wrocławiu (link TU), a także na stronach internetowych pozostałych Uczelni, w czasopiśmie „ICAR – International Journal of Young Conservators and Restorers of Works of Art” oraz w katalogu do wystawy. Więcej na temat nagród także w zakładce Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki LINK.

Laureatkom serdecznie gratulujemy!