Sukces Anny Andrzejewskiej

fot. Adam Fisz fot. fot. Adam Fisz

Sztuka nowoczesna wciąż fascynuje

Dnia 2 lipca 2020 miała miejsce międzynarodowa konferencja „Young Professionals Forum” zorganizowana przez Centrum Konserwacji i Restauracji “La Venaria Reale” pod patronatem ICOM, ICCROM, IIC, CNR oraz Uniwersytetu w Turynie. Z ponad setki nadesłanych abstraktów z 23 krajów wyłoniono 24 najlepsze prace, w tym jedyną z Polski: „Plastic in our cultural heritage – trash or treasure?”  autorstwa mgr Anny Andrzejewskiej – doktorantki 2 roku Academia Copernicana. W swojej pracy badawczej podejmuje ona problematyką związaną z konserwacją plastiku. Swój interdyscyplinarny projekt realizuje w Katedrze Konserwacji-Restauracji Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej pod kierunkiem prof. dr hab. Dariusza Markowskiego, dr hab. Joanny Kujawy (Wydział Chemii) oraz dr Yvonne Shashuoa (Muzeum Narodowe w Kopenhadze).