List do studentów Wydziału Sztuk Pięknych

List prodziekana dr hab. Mirosława Wachowiaka, prof. UMK  do studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK

Drodzy Studenci,

Od czwartku 26 marca wracamy wszyscy do kształcenia - choć w związku z epidemią - w formie kształcenia na odległość. Jesteście Państwo zobowiązani do śledzenia kolejnych komunikatów na stronach uniwersyteckich i wydziałowych oraz do uczestniczenia  w komunikacji z  prowadzącymi w celu ustalenia sposobu zajęć, a potem w samych  zajęciach i w realizacji zadań zleconych w ich ramach. Zarządzenie  Rektora UMK w sprawie realizacji zajęć w formie zdalnej (z 24 marca,  Nr 39, https://www.umk.pl/wiadomosci/?id=26663) zezwala prowadzącemu na zastosowanie właściwej formy „zastępczej” zajęć, stąd  niejednokrotnie w ramach wykładów wystosowane będą zadania do wykonania. Tym zarządzeniem jesteście Państwo zobligowani do ich  realizacji, z czego nie zwalnia nieobowiązkowość wykładów prowadzonych normalnie  w trybie nie zdalnym (tu lista zajęć online, osoby prowadzące oraz kanały komunikacji).

Liczę na Państwa otwartość i pomoc prowadzącym w możliwie efektywnym przeprowadzaniu zajęć w formie zdalnej tj. odpowiadania na maile, uczestniczenie w komunikacji umawiającej formę i czas realizacji zajęć  czy np. tworzenie grup na Skype, czy innych komunikatorach ułatwiających maksymalnie prowadzącemu kontakt z grupą przedmiotową online. Prawdopodobnie w sporej części materiały będą udostępniane na  dysku Google, przypuszczalnie zamkniętych interwałach czasowych, po których część przestanie być widoczna, a wprowadzane będą kolejne. Im więcej zajęć w owocny sposób zostanie przeprowadzona z Państwa udziałem - na razie między 26 marca a 10 kwietnia - tym mniejszą ich  ilość będziemy odrabiać w wakacje.

Życzę pełni zdrowia i sił do nauki

Prodziekan ds. Studentów

Mirosław Wachowiak