Średniowieczna StRuNA

Szósty sukces mediewistów w StRuNie 2019

W IX edycji ogólnopolskiego konkursu dla autorów i promotorów najlepszych projektów naukowych realizowanych przez studentów i doktorantów: "StRuNa", afiliowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Koło Naukowe Historyków Sztuki Średniowiecza UMK w Toruniu odniosło kolejny, szósty już sukces. Podczas uroczystej gali zorganizowanej w auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, 16 listopada 2019 roku, reprezentacja Koła: Lena Rydelska, Ewelina Mokijewska, Michał Człapa (studenci II roku 1 st. Ochrony Dóbr Kultury) oraz mgr Tomasz Kowalski (w imieniu Opiekuna Koła) przedstawiła projekt roczny „Mieszczanie i książęta. Kultura i sztuka burgundzkich Niderlandów” (realizowany w roku akademickim 2018/2019). Decyzją Jury Koło uzyskało wyróżnienie w kategorii StRuNa-Human 2019.

Świętujemy razem z studentami Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki!

O dotychczasowych StRuNowych sukcesach Koła: http://kolomedievi.umk.pl/pl/pages/7/struna