"Wizytówka" sztuk pięknych

fot. Andrzej Romański

Studenci i pracownicy Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają na wernisaż wystawy Wizytówka, który odbędzie się 9 października 2019 roku o godz. 17.00 w Galerii Dworzec Zachodni w Toruniu.

To już piąta edycja Wizytówki, wystawy otwierającej cykl ekspozycji prac studenckich zrealizowanych na Wydziale Sztuk Pięknych w roku akademickim 2018/2019. Prezentacja w Galerii Dworzec Zachodni to kwintesencja rocznej działalności Wydziału ukazująca jego specyfikę, różnorodność postaw twórczych i strategii artystycznych, odmienność postrzegania i interpretowania rzeczywistości. To czas podsumowań i dyskusji o sztuce.

W Galerii Dworzec Zachodni eksponowane są prace studentów wyróżnionych nagrodami dydaktycznymi na kierunkach: architektura wnętrz, grafika, malarstwo, sztuka mediów i edukacja wizualna. Uroczyste rozdanie nagród nastąpi podczas wernisażu. Uhonorowani zostali:

1. Nagrodą dydaktyczną - Sara Szustakiewicz, studentka IV roku na kierunku architektura wnętrz;

2. Nagrodą im. prof. Sławomira Janiaka - Małgorzata Tekieniewska, studentka IV roku na kierunku grafika o specjalności projektowanie graficzne. Małgorzata Tekieniewska jest także autorką identyfikacji wizualnej tegorocznej wystawy "Wizytówka";

3. Nagrodą im. prof. Edmunda Piotrowicza - Nina Marszałek, studentka III roku na kierunku grafika o specjalności grafika warsztatowa w Pracowni Litografii;

4. Nagrodą im. prof. Stanisława Borysowskiego - Katarzyna Pitek, studentka III roku na kierunku malarstwo o specjalności malarstwo sztalugowe; Michał Kawałko, student II roku na kierunku malarstwo o specjalności malarstwo sztalugowe;

5. Nagrodą im. prof. Jerzego Ludwińskiego - Alina Śmietana, studentka IV roku na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna o specjalności multimedia i fotografia.

Wystawy prac studenckich zrealizowanych w roku akademickim 2018/19 na kierunkach: architektura wnętrz, grafika, konserwacja i restauracja dzieł sztuki, malarstwo, rzeźba, sztuka mediów i edukacja wizualna, będzie można oglądać w pierwszej połowie października również w budynkach Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ekspozycja będzie trwała od 9 do 27 października 2019 r.

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.